GENÇ BİRLİK | 2016’yı ‘Kudüs Dava Yılı’ ilan ettik

2016’yı ‘Kudüs Dava Yılı’ ilan ettik

29 Aralık 2015

Genç Birlik Başkanı Ahmet Öznaneci: Değerli büyüklerimize bir müjde vermek isteriz: 2016 senesini “Kudüs Dava Yılı” ilan ederek tüm Genç Birlik kadrolarını Kudüs’ü anlama-anlatma ve esaretten kurtarmak için sevk edeceğimizi bu güzel günde sizlere ilan ediyoruz. Çalışmalarımızın hayra vesile olmasını temenni ederiz.

 Sayın Cumhurbaşkanım, Meclis Başkanım, Mütevelli Heyeti Başkanım 11.Cumhurbaşkanım ve çok kıymetli hazirun, Birlik Vakfı’nın 30. Yıl Kuruluş Programı’na hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Birlikteliğin abide insanları, sizlere Birlik Vakfı’nı, birlik mefhumunu anlatma gayretinde elbette ki olmayacağım. Çünkü bizler, birlik mefkûresini sizlerin müşahhas hayatınızdan öğrenme makamındayız. Bizler, sizlerden öğrendiklerimizi ikrar etme makamındayız…

Bugün, umut beklediğiniz gençleri anlatmak istiyorum. Sizlere, Birlik Vakfı’nın, vakıf gençliğinin vaziyetini arz edeceğim:

Birlik Vakfı’nın 30. Yılı idrak edilirken vakıf gençliğinin çatısı olan Genç Birlik de 15 yıldır genç vakıf insanları yetiştirmektedir. Millî Türk Talebe Birliği’ni yeniden kuran gençliğin ilk mektebi Genç Birlik olmuştur. Genç Birliği kuran irade, 2008 yılında MTTB’nin tekrar dava sahnesinde yerini almasında baş rol üstlenmiştir. MTTB’nin kuruluşundan sonra dava birlikteliğinde görev dağılımı yapılmıştır. Ortaöğrenim ve yükseköğrenimde dava eğitimini MTTB’de tamamlayan kardeşlerimiz, akabinde ikamet ettikleri illerde Genç Birlik kadrolarına dâhil olup, dava yolunda hizmetlerine devam etmektedir. Bulundukları illerde vakıf hizmeti veren, topluma şuur aşılayan binlerce kardeşimiz davamızın birer gönül eridir.

Davamız :geçmişten geleceğe köprü olmak. köprünün Kilittaşı olmak.

Gençlerin sosyal ve kültürel anlamda kendilerini yetiştirmelerine katkıda bulunmak.

Birliktelik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, gençliği geleceğe hazırlamak.

Davamız:Gençliğin kendi medeniyeti, tarihini ve coğrafyasını iyi tanımasını sağlamak.

Millî ve Manevi değerlere bağlı,milletini esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini sağlamak.

Dünyadaki mazlumların yanında,Zalimlerin karşısında durmak

İslam coğrafyasındaki mezalime dur demek, yaralara merhem olmaktır.

Gençleri ötekileştirip gruplaştırmadan, “birlik” olmayı sağlamak.

Güçlü birliktelikler inşa edip, nifak rüzgârına set olmak.

Bugünün gençliği , yarının geleceği olacağından, gezici değil, kalıcı bir gençlik inşa etme yolundayız. Hangi konu olursa olsun, her karar alışımızda, bugünün gerçeği, dünün hayali; bugünün tahayyülü yarının gerçeğidir sözünü unutmadık.

Tüm bu hakikatler ışığında:

Toplumda hangi görevleri icra ediyorsak en iyi olmak için çaba sarf etmeliyiz.

Hakikati anlatan ilim peşinde gidiyoruz.

İlmin irfana; irfanın da aksiyona dönüşmesi için gayret sarfediyoruz.

İdeolojik değil ,aksiyon sahibi bir gençlik için çalışıyoruz.

Bizler tüm mevcudiyetimizle; madde ve ruh planımızı daha ötelere mevzilerken, daima sizlerden öğrendiklerimizle yoldayız.

Biiznillah.

Kıymetli Büyüklerim,

Her dönemin kendine göre zorlukları vardır. Bu dönemin zorluğu da, meselesiz, ve kaygısız gençliğin zuhur etmesidir. Modern zamanların aldanışlarına intisap etmiş gençlikle karşı karşıyayız.

Bu güzel günde siz değerli büyüklerimize bir müjde vermek isteriz: 2016 senesini “Kudüs Dava Yılı” ilan ederek tüm Genç Birlik kadrolarını Kudüs’ü anlama-anlatma ve esaretten kurtarmak için sevk edeceğimizi bu güzel günde sizlere ilan ediyoruz. Çalışmalarımızın hayra vesile olmasını temenni ederiz.

Kıymetli büyüklerimiz, sizler başımızda baş kumandan olmaya devam ettikçe, bizler yanınızda er olmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle.

Müsaadenizle kıymetli bir şairin sözü ve seslenişiyle sözlerimi bitirmek istiyorum.

Hey Hak, Ulubatlılar vardı geçmişimizde,

Ulubatlıyız bizler de.

Dilimizde tekbirler bekleriz. ( Allahu ekber )

Sancaklar elimizde fetihler için yanarız.

Hey Hak, Fatihler vardı ecdadımızda

Bugün de Fatihler bekleriz.

Birlik Vakfı’mızın 30. yıl kutlama programını Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendi ,TBMM Başkanı İsmail KAHRAMAN ve 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ün Katılımlarıyla Gerçekleştirdik.

Posted by GENÇ BİRLİK on 27 Aralık 2015 Pazar

Yorum bırak

Önerilerinizi dikkate alıyoruz,