GENÇ BİRLİK | ŞİMDİ SIRA SİZDE, BİZDE

ŞİMDİ SIRA SİZDE, BİZDE

29 Aralık 2015

Birlik Vakfı Genel Merkezi’nde, “Birlik Vakfı 30. Yıl Kutlamaları”nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi sıra sizde, bizde. Ortaya çıkan ihtiyaçları, eksikleri, boşlukları telafi etme görevini en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birlik Vakfı’nın 30’uncı yılı vesilesiyle gerçekleştirilen kutlama programına katıldı. Birlik Vakfı’nın İstanbul’daki genel merkezinde gerçekleştirilen programda, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bazı bakanlar ve milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda davetli de hazır bulundu.

Programda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birlik Vakfı’nın 30’uncu yılının hayırlı olmasını dileyerek, vakfın kuruluşundan bugüne kadar vakfın bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti, onlardan ahirete irtihal erenlere rahmet diledi. Türkiye’de geçen 13 yılda; alt yapıda, sağlıkta, sosyal yardımlarda, sanayide, ticarette, turizmde ve daha pek çok alanda tarihi bir dönüşüme, tarihi bir değişime hep birlikte şahit olunduğunu ve çok önemli mesafeler kat edildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ancak, bu süreçte, iki alanda, eğitimde ve kültürde, arzu ettiğimiz, hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz ilerlemeyi kaydedemediğimizi üzüntüyle ifade etmek istiyorum” dedi.

EĞİTİM ALANINDA YAPILAN REFORMLAR

Eğitimde alt yapıyı güçlendirdiklerini, 234 bin yeni derslik, Fatih Projesi, 117 yeni üniversite, 387 yeni yurt gibi hizmetlerle büyük bir atılıma imza attıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama eğitimin ve öğretimin içeriği konusunda, müfredat konusunda, çocuklarımızı medeniyet tasavvurumuza uygun şekilde yetiştirme hususunda aynı başarıyı gösterebildiğimizi, maalesef, söyleyemiyorum. Ama vakit geçmiş değil. Bunu başaracağımıza yine inanıyorum, ümitsiz değilim, ümidimi koruyorum” sözlerine yer verdi.

28 Şubat sonrası İmam Hatip Liselerindeki öğrenci sayısının 600 binden 60 bine indiğini, geçen 13 yılda bu sayının 1 milyon 200 bine ulaştığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zarfın tamamlandığını şimdi önemli olanın mazrufu güçlendirerek, müfredatı süratle geliştirip zenginleştirmek olduğunu söyledi. “Türkiye’nin diğer alanlardaki ihtiyaçlarının büyüklüğü, milletimizin gırtlağına kadar dayanan sıkıntıları bir an önce çözme gayretimiz, ister istemez önceliğimizi böyle şekillendirdi” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buna rağmen daha fazlasını yapabilmeliydik, yapabilirdik. Artık önümüze bakacağız. Geçmişten aldığımız dersler, edindiğimiz tecrübeler ışığında, önümüzdeki yılları, eğitim ve kültür alanında, bir seferberlik anlayışıyla en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.

“MİLLETİMİZ İHANET ŞEBEKESİNE KARŞI NET TAVIR ALDI”

İhracat ve turizm gibi alanlarda, iş dünyasının devlete ve bürokrasiye olan yol göstericiliği ve desteği sayesinde çok ciddi neticeler elde ettiklerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı başarıyı eğitim ve kültürde de göstermek mecburiyetinde olunduğunu ifade etti ve “İhracat ve turizmde muhatap iş adamlarıydı; eğitim ve kültürde ise bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile ilim ve irfan erbabı aynı çabayı ortaya koymalıdır” diye konuştu.

Paralel Devlet Yapılanması adı verilen ihanet ve şer şebekesinin milletin gönül dünyasında açtığı yaraları da süratle iyileştirmenin, eksikleri telafi etmenin ve yanlışları düzeltmenin çabası içinde olunması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili yapının en çok yoğunlaştığı alanların eğitim ve kültür olduğuna dikkat çekti ve “Milletimiz, bu ihanet çetesine karşı net bir tavır alarak üzerine düşeni hakkıyla yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. Şimdi sıra sizde, bizde. Ortaya çıkan ihtiyaçları, eksikleri, boşlukları telafi etme görevini en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda Birlik Vakfı’na ve yöneticilerine Türkiye’ye yaptıkları hizmetler için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, vakfın eski başkanlarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’a da TBMM çatısı altındaki çalışmalarında başarılar dileyerek, “Yeni Anayasa başta olmak üzere, ülkemizin ihtiyaç duyduğu önemli kararların, kendisinin riyaseti altında hayata geçeceğine inanıyorum” dedi.

30.yıl programına ait resimler için Tıklayınız

 

Yorum bırak

Önerilerinizi dikkate alıyoruz,